Červenec 2010

A další animace

27. července 2010 v 15:10 | delfa35


zdroj ZDE

Nějaké animačky

27. července 2010 v 15:06

zdroj ZDE


a další:zdroj ZDE

O delfínech

27. července 2010 v 14:58 | delfa35
Říše: Živočichové
Kmen: Strunatci
Podkmen: Obratlovci
Nadtřída: Čelistnatci
Skupina: Blanatí
Třída: Savci
Řád: Kytovci
Podřád: Ozubení
Čeleď: Delfínovití
Řád kytovci (Cetaceae) se skládá ze dvou podřádů: kosticoví (Mysticeti) a ozubení (Odontoceti). Ozubení se dále dělí na čeledě narvalovití, vorvaňovcovití, vorvaňovití, delfínovcovití, delfínovití. Do čeledě delfínovitých patří běluhy, delfín obecný (Delphius delphis) a delfín skákavý (Tursiops truncatus), který se nejvíce hodí k vědeckým účelům. Jeho latinský název je poněkud humorný. Tursiops truncatus totiž v překladu znamná nosaté mořské prase. Zřejmě proto se v češtině nepoužívají překlady latinských názvů, ale speciální česká jména živočichů.
Historický vývoj
Poprvé se delfíni objevili asi před 25 miliony let v miocénu. Jejich předchůdci byli prakytovci, kteří žili v eocénu před přibližně 60 miliony let. Článek spojující prakytovce a pravé kytovce stále chybí. Prakytovci pravděpodobně vznikli před 100 miliony let v křídě z primitivních savců. Od té doby se delfíni hodně změnili a ostatní kytovci také. Tyto změny si popíšeme později


zdroj ZDE

Animace Ryb

26. července 2010 v 12:49 | Delfa35

Kreslení delfíni

26. července 2010 v 11:39 | Delfa35
5
6
7
8
9
10
Pastel_Dolphins_by_nanashi
1

kladivoun

14. července 2010 v 13:03

Kladivoun velký

Latinsky: Sphyrna mokarran
Maxim. délka: 6 m

žralok velrybí

14. července 2010 v 13:03 | delfa35

Žralok velrybí ( obrovský )

Žralok obrovský je největší žijící zástupce žraloků. Není nebezpečný a obvykle brázdí oceány pár metrů pod hladinou, kde filtruje plankton. Občas dovolí potápěčům, aby se svezli na jeho ploutvích. Jediné nebezpečí je, že se mohou odřít o hrubou kůži nebo dostat ránu ocasem, který se vytrvale pohupuje ze strany na stranu. Umožňuje dosáhnout rychlosti až 3 km/h. Má relativně velkou tlamu (u velkých jedinců až 1,5 m), ovšem zuby jsou malé a vzadu v ústní dutině má na vnitřní straně výrustky vytvářející jakési síto, v němž filtruje mořskou vodu. Žralok žije v teplých tropických vodách, kde je dostatek potravy. Klade až 30 cm veliká vejce nebo rodí živá mláďata, která se vylíhla již v matčině těle.

další animačky

14. července 2010 v 12:51 | delfa35

nové animačky

5. července 2010 v 10:01 | delfa35
fdgsg


werte verw


řčhb čřwš


ržj ýt


qšžšghrš

plavání s delfíny

5. července 2010 v 9:58 | delfa35

plavání s delfíny

Jedna z nových atrakcí na Novém Zélandu je plavba spojená s pozorováním delfínů popřípadě plaváním nimi. Výpravy za těmito populárními mořskými savci se konají pod přísnou kontrolou ochranářů. Jedná se o volně žijící divoké delfíny.Nejsou cvičení ani zvyklí na pamlsky od lidí. Jejich krmení je ostatně zakázáno. Kontakt s nimi má svá pevná pravidla. Prvním je, že nesmí být obtěžování. Rozhodně je zakázáno se jich dotýkat. Lidé jsou hosty v jejich říši. Záleží na nich, jaký kontakt navážou. Jsou to zvířata hravá a zvědavá a je velmi pravděpodobné, že se k nim dostanete téměř na dosah ruky.
Plavby s delfíny se organizují na více místech v zemi. Já jsem si vybral cestovní kancelář Dolphin Discoveries v Bay of Islands. Delfíni se zde vyskytují celoročně. V určité době je naděje zahlédnout i velryby. Vyjíždí se z letoviska Paihia. Zaplatil jsem NZD 75,- a spolu asi s padesátkou dalších turistů nastoupil na speciální katamaran s tryskovým pohonem. Měl velkou otevřenou i krytou palubu, aby pasažéři měli co nejlepší výhled, podvodní kameru a podvodní mikrofon. Průvodce nám po cestě vyprávěl o životě a zvyklostech delfínů.
První stádo delfínů jsme uviděli již asi po 15 minutách plavby. Jednalo se o druh delfína skákavého, který dosahuje délky kolem 3 metrů. Naše loď zpomalila. Delfíni se přiblížili těsně k lodi.Jasně jsme slyšeli jejich výdechy, při kterých z otvoru na hlavě vystřikovala voda. Nejlepší výhled byl z přední paluby. Delfíni totiž s oblibou kličkují těsně před přídí, jako by chtěli závodit. Někteří vyskakovali z vody do výšky. Ve stádu byly i matky s mláďaty. To je jeden z případů, kdy plavci mezi ně nesmějí. Tak jenom cvakaly fotoaparáty. Pozorovali jsme je asi hodinu. Pak loď zvýšila rychlost a jeli jsme dále.
Brzy jsme našli další stádo delfínů. Tentokrát šlo o menšího delfína obyčejného. Po chvilce pozorování nám průvodci dali pokyn do vody. Většina z nás rychle navlékla plavky, půjčila si ploutve, šnorchl a brýle a co nejtišeji sklouzla do moře. Štěstí přiblížit se k delfínům měli jen první z nás. Asi jsme je dostatečně nezaujali a rozhodli se odplout jinam. Pohybují se rychlostí až 140 km/h, a tak nemělo smysl s nimi závodit. I tak to byl zajímavý výlet.